Průvodce pláten

Vytvořili jsme pro Vás malého průvodce pláten, které máme aktuálně v nabídce. Plátna, která jsou zde zmíněná jsou používána především na booklety bez paspart / booklety s paspartou (desky na fotografie, vouchery, vzkazy nebo třeba ceníky) a pro všechny typy folio boxů. Na výběr máte z několika druhů pláten – metalické, režné a viskózové.

Metalická plátna nabízíme v barvách – smetanová, béžová, stříbrná, hnědá a černá. Jejich největší výhodou je omyvatelnost. Naše produkty sice nemůžete vložit pod proud vody, ale můžete je lehce navlhčeným hadříkem omýt. Jedná se především o setření otisků a to se může hodit, pokud boxy nebo desky procházejí rukami více lidí. Plátna mají zároveň díky této vlastnosti delší životnost. Povrch je hladký, metalický a odstín se mění s tím, jak na něj dopadá světlo. Níže tedy najdete ukázku toho, jak odstín vypadá pod umělým světlem a pod denním světlem. 

Režná plátna nabízíme aktuálně v barvách – režné hnědé, režné šedé (šedozelenkavé) a režné béžové. Obě režná plátna jsou významné svoji strukturou, která je výraznější než u hladkých metalických pláten. Jedná se o nezatíraná bavlněná plátna s příměsí lnu. Díky tomuto složení působí plátno velmi příjemným dojmem, avšak je náchylnější na manipulaci a nešetrné zacházení. Díky struktuře se otisky prstů nebo drobné zašpinění ztrácí, ale mějte prosím na paměti, že tato přírodní plátna nejsou omyvatelná. Režné plátno hnědé přechází v odstínu béžová – hnědá. Plátno režné šedé zase přechází v odstínu šedá – zelenkavá. Následně můžete vidět ukázku pláten na umělém i denním světle.

Viskózová plátna jsou jednobarevná plátna, která jsou na dotek velmi jemné a hladké. Působí teplým a příjemným dojmem, ale nejsou omyvatelná a podobně jako režná plátna jsou náchylná na dotek a zanechání otisků a dalších nečistot. Nabízíme barvy – béžová (pískovcová), červená, tmavě modrá, tmavě zelená, tmavě hnědá a světle šedá (šedomodrá).

Pokud byste váhali nad tím, které plátno zvolit, tak doporučujeme objednat vzorník pláten, který v sobě skrývá ukázku pláten včetně ražby s fólií a také barevné papíry, které jsou používány k plátnům. 

Barva

Umělé osvětlení

Denní světlo


Metalická smetanová

Metalická béžová

Metalická hnědá

Metalická stříbrná

Metalická černá

Režná hnědá

Režná šedá

Režná béžová

Viskóza světle šedá (šedomodrá)

Viskóza béžová (pískovcová)

Viskóza tmavě hnědá

Viskóza tmavě modrá

Viskóza tmavě zelená

Viskóza červená