Personalizace

Našim zákazníkům nabízíme různé formy personalizace. Některé produkty můžete doplnit o ražbu nebo gravírování vlastního loga, motivu nebo si vybrat doplňky k produktům v různých barvách tak, aby ladily k Vaší značce. 

01 Přehledová tabulka

02 Ražba: Logo vs. Motiv

RAŽBA LOGA

Pro ražbu vlastního loga je nejprve nutné vyrobit štoček. Cena za výrobu štočku je jednorázová a štoček je Vaším majetkem. Zůstává uložený v naší dílně a používáme ho jen tehdy, když zpracováváme zakázku s Vaším motivem. Štoček Vám můžeme kdykoliv zaslat za 69 Kč na jakoukoliv adresu nebo pobočku Zásilkovny. Cena štočku je odvislá od složitosti motivu a velikosti. 1cm² se může pohybovat okolo 100 Kč.

JAK OBJEDNAT ŠTOČEK S LOGEM?

1. Napište nám na info@lafolio.cz rozměry štočku.

2. K emailu přiložte soubor (logo/motiv) v křivkách.

3. My Vám obratem zašleme cenovou nabídku.

4. Po odsouhlasení ceny dáváme pokyn k výrobě.

5. Výroba trvá 2-5 pracovních dní.

 

Při nákupu stačí u produktu vybrat typ ražby – logo/motiv a přidat umístění. Vaše logo automaticky přiřadíme k objednávce. Je možné, že Vás budeme kontaktovat pro upřesnění umístění.

RAŽBA MOTIVU

V zásobě máme několik univerzálních motivů a nápisů, které můžete využít pro ražbu. Tyto motivy jsou skladem a nemusíte tak čekat na výrobu vlastního loga. Zde najdete přehled všech motivů a také jejich parametrů.

03 Typy ražby

Slepotisk – ražba za tepla, daný motiv je plasticky vyražen do produktu. Nenápadný prvek, který není příliš výrazný na pohled, ale je výrazný na dotek.

Ražba s fólií – při ražbě s fólií nedochází k tak hlubokému vyražení loga do produktu, plasticita je značně menší, ale logo je v barvách fólie, takže vyražené logo vynikne o něco více. 

  Slepotisk Barevná folie      
Booklety, Obálky ano ano      
Portfolio kožené, folioboxy ano ano      
Pasparty, Pouzdra, Kapsy ano* ano      
Stojánek ne

ne

     
*Ražba na tomto produktu je méně výrazná a není příliš hluboká

04 Gravírování

Nabízíme možnost gravírování dle Vámi zaslané předlohy. Gravírování je ve skutečnosti vypalování laserem, což znamená, že Vámi zaslaný vzor se vypálí do plátna či papíru. Dochází tedy k jakémusi narušení povrchu. Gravírování je oproti ražbě snadné, nemusí se vyrábět štoček s motivem/logem a postačí nám soubor s textem, logem nebo motivem. Pokud máte zájem, tak Vám s tímto souborem pomůžeme, zejména pokud se jedná o více řádkový text, navrhneme ideální řešení a soubor si sami vytvoříme. Gravírování je rychlé, technicky snadné, ale nedosahuje takové vizuální kvality jako ražba. 

05 Umístění

PASPARTY

Ražba je u paspart většinou umístěna do středu pasparty na šířku nebo na výšku. Pozor, aby velikost Vašeho loga nebyla vyšší než šířka vybrané pasparty. Rozměry okrajů paspart jsou uvedeny u každého produktu. Pokud budete mít zájem o jiné umístění, tak nám jej prosím napište do poznámky při tvorbě objednávky.

Ražba na výšku - zarovnání dolů, na střed
Ražba na šířku - zarovnání dolů, na střed

FOLIO BOXY

Folio boxy je možné personalizovat ražbou loga do vnější i vnitřní části boxu. Loga jsou většinou širší než hřbety nebo zavírání boxu, proto doporučujeme umístění loga do vnitřní části. Boxy zůstávají většinou déle otevřené a fotky se z nich vytahují, takže je logo více na očích. Zároveň doporučujeme ladit barvu ražby a barvu stuhy jednotně. Vznikne tak elegantní kombinace. Pokud budete mít zájem o jiné umístění, tak nám jej prosím napište do poznámky při tvorbě objednávky.

Ražba na výšku do vnitřního víka - zarovnání dolů, na střed
Ražba na šířku do vnitřního víka - zarovnání dolů, na střed

BOOKLETY, BOOKLETY S PASPARTOU

Booklety i booklety s paspartou mají velký prostor na přední straně, ale aby ražba vypadala esteticky, razíme loga většinou do spodního okraje – vlevo – na střed – vpravo. Od okrajů necháváme místo, aby logo nebylo namačkané do kraje.

Ražba na výšku - zarovnání dolů, na střed
Ražba na výšku - zarovnání dolů, doprava

BOOKLETY 20+1

Ražba u tohoto typu bookletu 20+1 je obvyklá na přední desku – na výšku nebo na šířku, obě varianty do středu spodního okraje. Další možností je potom ražba na výšku nebo na šířku do vnitřní desky bookletu. Doporučujeme ladit barvu ražby a barvu stuhy jednotně. Vznikne tak elegantní kombinace. Pokud budete mít zájem o jiné umístění, tak nám jej prosím napište do poznámky při tvorbě objednávky.

Vnější ražba na výšku - zarovnání dolů, na střed
Vnější ražba na šířku - zarovnání dolů, na střed
Vnitřní ražba na výšku - zarovnání dolů, na střed
Vnitřní ražba na šířku - zarovnání nahoru, na střed, nad kapsu
Vnitřní ražba na šířku - zarovnání dolů, na střed, na desku

POUZDRA NA PASPARTY

U tohoto typu produktů nabízíme jen dvě umístění ražby. Na výšku do levého spodního okraje – na delší klopu. A nebo na šířku do středu delší klopy, pod místo, kde se klopy překrývají. 

Vnější ražba na šířku - zarovnání nahoru, na střed, ke klopám
Vnější ražba na výšku - zarovnání dolů, doleva

KAPSY NA FOTKY

U tohoto typu produktů nabízíme několik umístění ražby. Na výšku do středu ke spodnímu okraji. Na šířku do středu ke spodnímu okraji. Na šířku do středu kapsy. Pokud budete mít zájem o jiné umístění, tak nám jej prosím napište do poznámky při tvorbě objednávky.

Ražba na výšku - zarovnání na střed, dolů
Ražba na výšku - zarovnání na střed
Ražba na výšku - zarovnání na střed, nahoru
Ražba na šířku - zarovnání na střed, doleva
Ražba na šířku - zarovnání na střed
Ražba na šířku - zarovnání na střed, doprava

PORTFOLIO KOŽENÉ

U koženého portfolia nám prosím zadejte do poznámky přibližné umístění. Rádi vytvoříme vizualizaci s Vaším logem a odsouhlasíme si to před předáním do výroby.

Příklad ražby
Příklad ražby