Péče o produkty: Kožené portfolio

01 PÉČE

Tento kousek je z pravé hovězí kůže, a proto má velmi specifické vlastnosti. Vnější hladká část portfolia reaguje jako kůže. Pokud si do kůže zarazíte šroubovák, začnete krvácet. Vaše portfolio krvácet nezačne, ale zůstane navždy viditelná stopa. Pokud chcete portfolio zachovat co nejvíce hladké a “jako nové”, tak jej uchovávejte v obale z netkané textilie, který je součást balení.

Kůže je obecně náchylná na všechny odřeniny, otlačeniny, přehyby, šrámy a škrábance. Podle četnosti používání se kůže může na povrchu poškodit, “rozchodit”, či vytáhnout. Zrovna jako kožená kabelka, boty nebo diář. My osobně máme rádi, když na kůži je viditelná patina z běžného používání, ale to je otázka vkusu. 

2 MANIPULACE

Při vkládání paspart buďte obezřetní. Pasparty položte do středu portfolia, zakryjte je dvěma vnitřními klopami a zabezpečte vnitřním popruhem se šroubkem. Tento šroubek může během měsíců a let způsobit odřeniny na klopách, nikoliv však na paspartách. Dále zakryjte dvě vnější klopy a použijte vnější popruh na knoflíkové zapínání. Dírky na knoflík jdou nejdříve hodně ztuha, později se ale rozchodí. Nikdy by však neměly být tak volné, že v nich knoflík nebude držet. 

Krabice, která je součástí portfolia, je čistě přepravní. Pokud naplníte portfolio na maximální kapacitu, může se stát, že se knoflík od portfolia otlačí do krabice. Pokud uznáte za vhodné, můžete vnitřní pásek z portfolia vytáhnout. Oba pásky je možno vysunout a to znamená, že pokud by se cokoliv s páskem stalo, tak je možno nechat vyrobit nový.

TIP: Pokud svým klientům budete předávat fotografie v paspartách a následně je vkládat do portfolia, tak doporučujeme zakrýt pasparty obalovým materiálem, který je součástí našeho balení, nebo do hedvábného papíru. Až poté je dejte do portfolia. Pak celé portfolio vložte do pytlíku z netkanky a následně do krabice, která je součástí balení.

Jestliže vkládáte krabici ještě do dárkové tašky, tak doporučujeme krabici (portfolio) položit delší stranou na dno. Rohy paspart nejsou v tomto portfoliu nijak chráněny a pokud tušíte, že klient “hodí” tašku do kufru auta, kde bude nejspíše létat z prava do leva, tak je dobré na cestu pasparty zabezpečit. 

3 VYUŽITÍ

  • Prodej Vašim klientům. Fotografie, které si klient vybere, můžete vložit do koženého portfolia.
  • Osobní portfolio. Vaši práci můžete nyní prezentovat velmi elegantně. Kožené portfolio Vám pomůže bezpečně přepravit zapaspartované fotografie na schůzku nebo může sloužit pro uchování paspart ve studiu.
  • Vlastní využití. Do středního portfolia perfektně sedí velikost dokumentů A4 nebo malý MacBook.

4 FINÁLNÍ BALENÍ

  • Samostatně. Portfolio můžete klientům předat samostatně, ale bude náchylnější na odřeniny.
  • V původním balení. Portfolio s paspartami vložte do pytlíku z netkanky a do krabice.
  • Na detailu záleží. Přes krabici dejte stuhu, zabalte ji do hedvábného papíru, vložte do dárkové tašky.